OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gabinet zabiegowy

Badanie to służy ocenie wydolności oddechowej człowieka,określa pojemność zawartych w płucach gazów,dostarcza informacji o sprawności wentylacyjnej i układu oddechowego.
Badanie to wykonuje się u ludzi ze schorzeniami układu oddechowo-krążeniowymi lub w celu dokonania ekspertyzy w zawodowych chorobach płuc.
Podobnie jak pomiar ciśnienia tętniczego w nadcisnieniu,spirometria jest badaniem niezbędnym przy monitorowaniu leczenia chorób układu oddechowego.
Wykonywane próby u ludzi zdrowych może być użyteczna w ocenie ich przydatności do pracy w określonych zawodach lub uprawiania sportów
Połączenie badania spirometrycznego z próba farmakologiczną pomocne jest w ustaleniu rozpoznania choroby np:u większości chorych na astmę oskrzelową występuje nadwrażliwość na leki wywołujące skurcz oskrzeli.Badanie to umożliwia dobór odpowiedniego leku przy astmie napadowej lub stałej.

 

Rejestracja odbywa sie w poradni chorób płuc

(parter wejście od podwórza) Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem 58 781-18-13, osobiście lub przez osoby trzecie w godzinach:

poniedziałek 8:00 – 16:00
wtorek 8:00 – 16:00
środa 8:00 – 16:00
czwartek 8:00 – 16:00
piątek 8:00 – 14:00

Przygotowanie